You are currently viewing Wykonywanie zawodu radiowego lektora głosowego

Wykonywanie zawodu radiowego lektora głosowego

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Od czterech lat pracuję w radiu. Bardzo lubię swoją pracę. Jest ona oczywiście dość charakterystyczna, gdyż związana jest z głosem. Mianowicie jestem lektorem głosowym. Mam swoje audycje radiowe, które związane są z czytaniem lektur, bądź też są to różnego rodzaju podcasty.

Praca radiowego lektora głosowego

radiowy lektor głosowyMój dzień rozpoczyna się od tego, że piję wodę z cytryną, a następnie piję jedno żółtko, które bardzo dobrze wpływa na struny głosowe. Jest to dość stara metoda, ale bardzo skuteczna. Każdy radiowy lektor głosowy musi uważać na swoje narzędzie pracy, jakim jest oczywiście głos. Muszę wykonywać też różnego rodzaju ćwiczenia, które usprawniają głos. Uwielbiam swoją pracę, gdyż uwielbiam mówić. Wszyscy mi mówią, że mam bardzo dobrą dykcje. Od dawna słyszałam, że powinnam pracować w radiu. Moje marzenie się spełniło i mogę z dużą przyjemnością użyczać głosu przy różnych audycjach. Teraz otrzymałam sztukę, którą muszę w bardzo charakterystyczny sposób przedstawić na antenie. Mianowicie muszę wcielić się w dwie postaci, jakimi są kobieta i mały chłopiec. Jest to ciekawe doświadczenie. Oczywiście nie mogę przeciążać głosu, więc mogę pracować jednostajnie głosem przez jakieś dwie godziny. Potem muszę mieć godzinną przerwę, by móc wrócić do dalszej pracy. Muszę uważać, by się nie przeziębiać, gdyż to mogłoby powodować, że mój głos będzie zniekształcony, zresztą ciężko się pracuje, gdy na przykład boli gardło.

Mój pracodawca jest bardzo zadowolony z mojej pracy, co bardzo mnie cieszy. Podobno mamy bardzo wiele słuchaczy, podczas mojej audycji, co jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Czekam oczywiście na jakieś nowe doświadczenia, związane z użyczaniem głosu. Na razie jestem zadowolona ze swojej pracy, która sprawia mi przyjemność.