Wykorzystanie modemu do bezprzewodowej komunikacji

Ostatnio zacząłem się interesować elektrotechniką i możliwościami tworzenia połączonych bezprzewodowo urządzeń. Oczywiście chodzi mi o skalę domową, a nie tworzenie najnowszych dzieł technologicznych – takich nie jestem w stanie tworzyć, bo nie mam odpowiedniego zaplecza wiedzy i doświadczenia, a także możliwości, w tym finansowych. To jednak nie znaczy, że nie mogę próbować tworzyć coś na własną rękę.

Modemy do komunikowania bezprzewodowego

modem komunikacji bezprzewodowejKiedy sobie majsterkowałem w zaciszu własnego domu, postanowiłem spróbować stworzyć urządzenie, które byłoby w stanie przesyłać komunikaty do drugiego urządzenia i w ten sposób wymusić na nim jakąś akcję. Oczywiście od razu pomyślałem o tym, by stworzyć w ten sposób samochodzik zdalnie sterowany. Zająłem się więc usprawnianiem zabawkowego auta, które pożyczyłem od młodszego brata i regulowaniem innego pilota, którego znalazłem wśród jakichś starszych zabawek. Potrzebny był jednak jeszcze modem komunikacji bezprzewodowej, który pozwoliłby na przesył informacji z jednego urządzenia do drugiego. Tego już sam zrobić nie potrafiłem, więc postanowiłem zakupić tę część, by mieć pewność, że mój prywatny projekt zadziała i spowoduje, że będę mógł kierować samochodzikiem na odległość. Nabyłem więc brakującą część i wykorzystałem ją do zakończenia swoich prac. Tym samym przyszedł ostateczny termin na sprawdzenie, czy moje zdolności majsterkowania i tworzenia są wystarczające do tego, by zrealizować swój własny pomysł.

Okazało się, że owszem, udało mi sięto zrobić. Komunikacja bezprzewodowa działała świetnie, i faktycznie byłem w stanie poruszać autkiem za pomocą odrębnego pilota. Oczywiście nie byłoto nie wiadomo jak spektakularne, ale od czegoś trzeba było zacząć, by później piąć się w górę.