Wykorzystanie zapraw klejowych do wykańczania wnętrz

W budownictwie do wyboru jest wiele różnych materiałów, z których warto korzystać. Do nich należą z pewnością zaprawy klejowe. Obecnie w sklepach z akcesoriami do budowy można znaleźć różne rodzaje zapraw klejowych. Popularnością cieszą się np. kleje epoksydowe.

Rodzaje zapraw klejowych – st

tanie zaprawy klejoweTaka zaprawa posiada 2 składniki. Sam klej powstaje na bazie żywicy epoksydowej, która jak wiadomo, jest bardzo mocna. Dodatkowo jestto klej, który pozwala osadzać i przyklejać płytki, a nawet płyty ceramiczne. Takie zaprawy stosuje się wtedy, kiedy powierzchnia będzie narażona na różne agresywne czynniki. Do takich należą z pewnością woda, chemikalia, kwasy, tłuszcze naturalne, wysokie ciśnienie. Zaprawa epoksydowa chroni też przed ciśnieniem wypłukującym. Wbrew pozorom tanie zaprawy klejowe można kupić w wielu sklepach – również przez internet. Innym rodzajem jest st

Można ją stosować w pomieszczeniach mieszkalnych. Doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność – mowa przede wszystkim o łazienkach,toaletach. Z jej pomocą można doskonale ułożyć, przymocować płytki ceramiczne w różnych miejscach. Z kolei elastyczna zaprawa klejowa nadaje się do mocowania płytek ceramicznych nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale też przemysłowych, na basenach, salach operacyjnych, podłogach i innych.