You are currently viewing Wymagająca praca konsjerża

Wymagająca praca konsjerża

  • Post author:
  • Post category:Praca

Bardzo ciekawym zawodem jest zawód konsjerża, którego usługi są bardzo szerokie. W zależności od zaleceń wynajmującego obowiązki mogą być mnogie, a niekiedy banalnie proste i w niewielkiej ilości. Profesja ta istnieje już od średniowiecza i w dalszym ciągu pokazuje, iż dobry pracowników musi być odpowiedzialnym organizatorem pracy.

Praca konsjerża dla pracodawcy

usługi konsjerżZawód jakim jest konsjerż dla wielu z nas brzmi na coś bardzo nieoczywistego i być może ciężkiego. Jak się jednak okazuje profesjonalne usługi konsjerż znane są już od czasów średniowiecza. Wtedy był on jedynie odpowiedzialny za utrzymanie zapalonych świec, aby mieszkańcy mogli prowadzić życie. W dzisiejszych czasach na nowo odkrywamy jak wielkim wsparciem dla przedsiębiorców oraz biznesmenów jest osoba na tym stanowisku. Concierge może wykonywać niemal każde zlecone zadanie. Bardzo często dotyczą one obowiązków domowych jak dopilnowanie wyprasowania garniturów, odbiór dzieci ze szkoły czy zakupy. W innych przypadkach mogą to być prace związane z organizowaniem spotkań, eventów czy wyjazdów. Jeśli zajdzie taka potrzeba konsjerż zajmuje się także sprawami urzędowymi. Jak można zauważyć to wiele różnych obowiązków, które wymagają od osoby na tym stanowisku ogromnej samodyscypliny, odpowiedzialności i organizacji dnia. Nie można też zapomnieć, że jest to praca mocno stresująca, dlatego trzeba być przy tym odpornym na tego typu czynniki.

Gdy zastanawiamy się czy osoba na stanowisku konsjerża ma jakieś konkretne obowiązki to jest to z jednej strony prawdą, ale i mitem. Concierge wykonuje obowiązki zlecone przez pracodawcę. Niektórzy dają zawsze taką samą listę obowiązków swojemu pracownikowi, a inni zmieniają je w zależności od potrzeb danego dnia. To bardzo ciekawy zawód.