Wytrzymała deska podłogowa

 

Wybór podłóg w domu czy mieszkaniu ma bardzo duże znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. W zależność od jej rodzaju, może ona wytrzymać kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat w doskonałym stanie.

Jaka podłoga będzie najlepsza?

solidna deska podłogowa dębowaW mieszkaniu urządzonym tanim kosztem z pewnością nie znajdziemy drewnanych podłóg, gdyż są dość drogie. Najczęściej sąto kafelki, linoleum czy panele podłogowe, których trwałość obliczana jest na kilkanaście lat. Jeżeli zależy nam na porządnej podłodze, które przetrwa nawet kilkadziesiąt lat,to najlepsza będzie solidna deska podłogowa dębowa, która pasuje do każdego wnętrza. Wielu specjalistów poleca właśnie taką podłogę, gdyż nie straszne jej zabrudzenia, uszkodzenia czy przemijający czas. Dębowe drewno jest uznawane za jedno z najtrwalszych, dlatego świetnie się nadaje na podłogi, meble czy różne konstrukcje, które mają przetrwać wiele lat. Oczywiście taka podłoga wymaga także odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, aby mogła cieszyć oko nawet kilka pokoleń. Deski podłogowe możemy kupić w kilku podstawowych odcieniach, ale w razie potrzeby można je pomalować na dowolny kolor specjalnymi farbami czy olejami. Najlepszym sposobem na ich zabezpieczenie jest olejowanie lub lakierowanie, które należy powtarzać co jakiś czas, ponieważ sąto powłoki, które z czasem mogą się ścierać. Lista zalet desek dębowy jest bardzo długa, ale przede wszystkim trzeba zauważyć, że są one twarde i zapewniają świetną amortyzację.

Ma rynku znajdziemy deski podłogowe wykonane z wielu rodzajów drewna, a także z symetrycznych materiałów. Jednakże najlepsze jakościowo i też najbardziej wytrzymałe są deski z drewna dębowego. Co prawda są one też najdroższe, ale zato bardzo solidne i trwałe.