Wytrzymała siatka przeciw gołębiom

Wiele miast zmaga się z problem zbyt licznej gromady ptaków, które przeważnie przesiadują na placach, parapetach czy balkonach. Niekiedy wpisują się one w krajobraz miasta, ale najczęściej są one niechcianym gościem na prywatnych posesjach.

W jaki sposób zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

mocna siatka balkonowa przeciw ptakomW miastach najczęściej mieszkają gołębie, które często są dokarmiane przez mieszkańców, zatem nie mają ochoty ich opuszczać. Na co dzień spędzają czas na placach, a wieczorami wracają do swoich domów i gniazd. Przeważnie robią je na balkonach, gdzie mają osłonięty teren i nie grożą im drapieżniki. W takiej sytuacji, nie tylko gniazdo jest problemem dla właściciela balkonu, ale również sama obecność ptaków, gdyż intensywnie zanieczyszczają otoczenie oraz hałasują. Żeby uniknąć niechcianych gości, trzeba odpowiednio zabezpieczyć balkon zawczasu, a najlepszym sposobem jest mocna siatka balkonowa przeciw ptakom, którą kupimy w sklepach budowlanych oraz ogrodniczych. Jest ona dość cienka, ale zato bardzo mocna, zatem nie ma możliwości żeby się zerwała. Jest ona wykonana z sześciu polietylenowych żyłek, które są ze sobą skręcone i tworzą wzór małych oczek o określonej średnicy. Dostępnych jest kilka modeli siatek, które mogą mieć oczka o średnicy od trzech do siedmiu centymetrów średnicy. Jeżeli chodzi o montaż sitek przeciw gołębią,to jest on bardzo prosty i szybki, a do tego nie wymaga zastosowania gwoździ czy śrub. Potrzebne są tylko małe zaczepy, które przytwierdza się na specjalnym kleju.

Żeby siatka przyniosła zamierzony skutek,to musi być dobrze zamontowana, a więc nie mogą być żadne prześwity, przez które mógłby się przedostać jakikolwiek ptak. Jej założenie zajmuje kilka chwil, tak samo jak demontaż, po którym nie zostają żadne ślady.