Z dzieckiem u ortodonty

Czy zastanawialiście się kiedyś czy zrobiliście wszystko, aby wasze dziecko czy dzieci miały piękne i zdrowe zęby? Jak wiadomo nie każdy rodzić chodzi z dzieciakami do ortodonty, ale dlaczego? Przecież dbanie o ich prawidłowy rozwój a także uzębienieto nasz obowiązek.

Wizyta z dzieckiem u dobrego ortodonty

ortodonta żywiecKiedy u naszych dzieci zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki każdy z rodziców bardzo przeżywa ten moment, ponieważ jego dziecko dorasta. Pierwsze ząbkito mleczaki, które w przyszłości wypadną i zostaną zastąpione zębami stałymi. Jednakto nie oznacza, że nie powinniśmy o te zęby dbać. Już od samego początku powinniśmy tłumaczyć dziecku jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, gdyż w przyszłości może mieć on poważne problemy z zębami a może je nawet utracić. Sama staram się tłumaczyć swojemu dziecku, że regularne wizyty u specjalisty są konieczne, ponieważ tylko szybka reakcja może pomóc uratować ząb jeśli działoby się z nim coś złego. Nasz ortodonta żywiecto prawdziwi profesjonalista, który m niesamowite podejście do dzieci. Nawet podczas skomplikowanego zabiegu potrafi tak zająć dziecko rozmową, że nie skupia się ono na tym co on robi a na rozmowie z nim. Jestto bardzo fajne, gdyż dzieci nie boją się wtedy wizyt u lekarzy. Poza tym po każdej wizycie dziecko otrzymuje naklejkę dzielnego pacjenta co sprawia, że szybko zapomina o bólu i wraca do zabawy. Regularne sprawdzanie uzębienia naszej pociechy jest bardzo ważne, dlatego nie należy unikać z nim wizyt.

Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie pójść ze swoim dzieckiem do ortodonty bo coś innego jest ważniejsze. Jeśli od samego początku nie zadbamy o ząbki swojego dzieckato możemy później usłyszeć zarzuty, że oto nie zadbaliśmy a dziecko jest wyśmiewane z naszego powodu przez kolegów i koleżanki w szkole.