You are currently viewing Zabiegi porządkowe w basenie

Zabiegi porządkowe w basenie

 

Możliwość schłodzenia się w upalne dni we własnym basenie to ogromna przyjemność. Kraje śródziemnomorskie w standardzie na każdej działce posiadają choćby niewielki basen. W naszym klimacie do tej pory własny basen przy domu był luksusem, jednak od jakiegoś czasu coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę własnego zbiornika wodnego.

Jak dbać o czystość w basenie?

odkurzacz do dna basenuBasen to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wodne szaleństwa w te najcieplejsze dni w roku to najlepsza zabawa, jaką można sobie wyobrazić. Nawet gdy słońce jest w zenicie, nad wodą można spędzić cały dzień świetnie się przy tym bawiąc. Jednak własny basen to również spore obowiązki. Aby kąpiel w nim była przyjemna i bezpieczna koniecznie trzeba dbać o czystość wody, jak i samego zbiornika, jego dna i ścian. Za czystość wody odpowiadają filtry obsługiwane przez odpowiedniej mocy pompę. Moc tę trzeba dopasować do wielkości zbiornika wodnego, biorąc również pod uwagę spadek jej wydajności spowodowany odłożonym po jakimś czasie osadem w przewodach z płynącą wodą. Do wody w basenie stosuje się także odpowiednie preparaty chemiczne, które mają za zadanie poprawę jej parametrów i utrzymanie ich na odpowiednim poziomie. Innym elementem dbania o czystość zbiornika jest czyszczenie dna i ścian ze zbierających się tam osadów. Do tego posłuży odkurzacz do dna basenu, który umożliwi sprzątanie niecki bez konieczności spuszczania wody. Takie odkurzacze mogą współpracować z instalacją filtracyjną w basenie lub też mogą to być zupełnie niezależne urządzenia z własnym zasilaniem i filtrami. Odkurzacz do dna basenu może być zasilany sieciowo lub na akumulator, bądź baterią. Ten pierwszy jest najbardziej wydajny.

Dokonując zakupu odkurzacza warto zwrócić uwagę na modele automatyczne. Choć cenowo są droższe od manualnych, może okazać się, że zaoszczędzą nam dużo czasu i energii. Model automatyczny wystarczy odpowiednio zaprogramować, aby wykonał za nas całą pracę. takie urządzenia sprawdzają się świetnie w dużych zbiornikach.