You are currently viewing Zachowanie sprawności hydrauliki w maszynach Caterpillar

Zachowanie sprawności hydrauliki w maszynach Caterpillar

Maszyny budowlane amerykańskiej firmy Caterpillar są znane na całym świecie. Charakteryzuje je wysoka wydajność i niezawodność. Sama firma oprócz dostarczania odpowiednich materiałów szkoleniowych związanych z właściwą eksploatacją maszyny prowadzi także kursy, których zadaniem jest uświadomienie użytkowników w kwestii wagi konserwacji takiej maszyny.

Hydrauliczny filtr Caterpillar chroni cały układ

hydrauliczne filtry caterpillarHydraulika w maszynach Caterpillara jest bardzo silna i precyzyjna. Nie ma się co dziwić, gdyż firma przykłada dużą wagę do tej części maszyny, w końcu za jej pomocą wykonuje ona pracę. Na układ hydrauliczny składa się cały zbiór podzespołów, które działając razem tworzą zwarty układ. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie, które może się znaleźć w płynie hydraulicznym może uszkodzić dowolny element w układzie. Wszystko przez duże ciśnienie samego płynu, które popychając zanieczyszczenie może wywołać bardzo duże jego tarcie po metalowych elementach. Żeby układ był jak najdłużej sprawny, trzeba takie zanieczyszczenia wyłapywać poprzez filtrowanie układu. Producent zaleca hydrauliczne filtry Caterpillar do ochrony wszystkich podzespołów układu. Taki filtr zwykle montuje się przed główną pompą, tak, aby już na tym etapie nie występowały żadne zanieczyszczenia. Po nagromadzeniu się zbyt wielu osadów filtry takie tracą swoją przepustowość i powinny zostać wymienione na nowe. Dzieje się to zazwyczaj po określonym okresie.

Profesjonalny serwis zawsze zaleca wymianę filtrów co określoną ilość motogodzin. Ta wielkość została określona na podstawie badań sprzętu podczas pracy, dlatego można jej bez problemu zaufać. Koszt wymiany filtra nie jest duży, natomiast ewentualne skutki nie wykonania tego mogą kosztować nas wiele tysięcy złotych.