Zakup tanich materacy

Większość z nas śpi od sześciu do ośmiu godzin a dobę, gdyż tyle czasu zapewnia optymalną regenerację organizmu. Jedni lubią spać na miękkich, a inni na twardych materacach, które znajdziemy w każdy z sklepie z wyposażeniem sypialni.

Ile kosztuje dobry materac?

materace tanioŁóżko jest takim meblem, który rzadko kupujemy. Najczęściej służy nam przez dziesięć, albo nawet więcej lat. Jednak nie dotyczyto materacy, które po takim czasie użytkowania będą posiadały znaczne wgniecenie, powodujące dyskomfort podczas snu. Szczególnieto dotyczy łóżek, które w dzień pełnią rolę sofy w pokoju gościnnym, a w nocy stają się łóżkiem do spania. Przeważnie co pięć – siedem lat należy wymienić materac na nowy, ponieważ mogą się w nim gromadzić niebezpieczne bakterie, wirusy i roztocza. Materace tanio kupimy na wyprzedażach, kiedy ich cena spada nawet o kilkadziesiąt procent. Można wtedy naprawdę sporo zaoszczędzić. Do wyboru są materace jedno osobowe w kilku rozmiarach oraz dwuosobowe. W niektórych sklepach można kupić materac na zamówienie, ponieważ niektórzy posiadają niewymiarowe ramy łóżek, do których nie pasują ogólnie dostępne modele. Można wybierać materac spośród sprężynowych, piankowych, lateksowych czy kokosowych. Każdy z nich posiada nieco inne właściwości i odmiennie się zachowuje podczas snu. Sprężynowe są najbardziej uniwersalne, piankowe polecane są osobom z problemami bólowymi, natomiast kokosowe należą do twardych modeli, które pomagają w leczeniu wad kręgosłupa. Materace mają znacznie zróżnicowane ceny, więc wybór nie jest łatwy.

Najtańsze modele materacy mogą kosztować od stu do dwustu złotych za model jednoosobowy. Najczęściej sąto modele piankowe, ponieważ ich produkcja jest najtańsza. Najdroższe będą mieszane czyli zawierające sprężyny i piankę.