Zakupy w drogerii stacjonarnej czy internetowej?

kosmetykiRóżnego rodzaju preparaty pielęgnujące urodę często zajmują ogromną część kobiecych szafek. Mężczyźni coraz częściej także korzystają z różnych dobrodziejstw chemii i kosmetyki naturalnej, rozszerzając wachlarz swoich produktów o coraz więcej produktów.

Nie może więc dziwić rozrost branży kosmetycznej, która stara się odpowiedzieć na ogromny popyt. Konkurencja jest duża zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych, dlatego mamy spore możliwości wyboru. W zależności od naszych potrzeb możemy zarówno przejrzeć dokładnie wybierane produkty w punkcie stacjonarnym, jak również w sposób szybki i prosty zamówić interesujące nas kosmetyki bez wychodzenia z domu. Oba typy drogerii mają swoje plusy i minusy. Niewątpliwym plusem, jaki posiada każda drogeria internetowa i perfumeria, są niskie ceny. Bardzo często sklepy internetowe nastawione są na sprzedaż wielu osobom przy niskiej marży, ato powoduje, że są ogromną konkurencją dla stacjonarnych odpowiedników. Niestety należy pamiętać o tym, aby doliczyć do zakupów kwotę przesyłki, która w przypadku zakupu raptem jednego produktu znacząco zawyża jego cenę. Najlepiej jest więc zakupić większą ilość kosmetyków lub zrobić zakupy wspólnie z przyjaciółmi. Kolejną zaletą internetowych sklepów jest możliwość szybkiego wyszukiwania produktów. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową np. „wodatoaletowa celine dion”, a z łatwością znajdziemy interesujący nas produkt.

Niestety nie dotkniemy do, nie zobaczymy ani nie powąchamy – co ważne jest zwłaszcza w przypadku perfum. Na te luksusy możemy sobie pozwolić jedynie w stacjonarnych drogeriach (chyba, że znamy już dany produkt i nie potrzebujemy wrażeń dotykowych czy olfaktorycznych), na które niestety trzeba poświęcić dodatkowo więcej czasu.