Zakupy w sklepie motocyklowym

W ostatnim tygodni byłem w sklepie motocyklowym obejrzeć nowe ubrania. Zdecydowałem, że potrzebuję nowych butów i kasku – mają już swoje lata więc można wymienić. Poszedłem do sklepu i postanowiłem przymierzyć kilka butów na początek.

Zakup stroju dla motocyklistyto ważne wydarzenie

motocyklSzukałem tylko butów spod znaku gwiazdy – alpinestars. Różne modele były przymierzane chociaż buty alpinestars smx 6 w moim odczuciu zdominowały całkowicie wszystkie inne. Były wygodniejsze od konkurencji, fajnie opinały nogę. Nie inwazyjnie, że czułeś, jakby ktoś Ci ją miażdżył ale też nie było luzu, że but latał. Po prostu idealnie leżał na nodze. Miał bardzo dobre wykończenie. W pełni profesjonalna robota, do której nie było o co się przyczepić. Ślizgacze na palach miały bardzo dobre wykonanie i były solidne. Z tego co czytałem nie było problemów z odkręcającymi się śrubami mocującymi. Kolejne były kaski. Sklep był dystrybutorem dwóch marek – Schubert oraz Nolan. Dwie naprawdę dobre firmy, produkujące sprzęt na bardzo wysokim poziomie jednak o różnych charakterystykach. Jeden jest nastawiony na komfort. Typowo komfortowy i wygłuszony. Biały Schubert c3 pro – kosztował majątek chociaż muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie. Właśnie komfort był tym co go wyróżniało. Blenda słoneczna również była bardzo dobrze wykonana. Szyba była w technologi pin-lock co eliminowało problem parującej szybki. Zamknięcie typu podwójne D również nie dało pola do narzekania. Co mamy dalej? Dalej mamy dwa kask motocyklowe nolan. Jeden był integralny drugi był szczękowy. Kask szczękowy był z podobnej półki co wcześniejszy, jednak cena była o wiele niższa. Co było dość zaskakujące i cieszące. Jednak ja zdecydowałem się, że kupię kask integralny.

Również miał blendę, pin-locka itp. Skorupa była wykonana w specjalnej technologii, dzięki której skorupa była bardziej wytrzymała. No i cena – kaski integralne zawsze są tańsze od szczękowych z tej samej klasy. Zakupy mogę uważać za udane. Kupiłem wszystko, co chciałem, i jeszcze uzyskałem fajny rabat.