You are currently viewing Zalety montażu ekologicznego szamba przydomowego

Zalety montażu ekologicznego szamba przydomowego

 

Kanalizacja jest jednym z najbardziej wygodnych rozwiązań w gospodarstwach domowych. Jednak w pewnych przypadkach jest też opcją niemożliwą lub bardzo trudną do osiągnięcia. Mowa tu o miejscach, gdzie budowa sieci kanalizacyjnych trwałaby bardzo długo np. na wsiach lub małych miejscowościach o dużym rozproszeniu budynków mieszkalnych.

Zalety szamba ekologicznego

ekologiczne szambo przydomoweJednak i w takich miejscach mamy różne alternatywne możliwości jedną z takich możliwości jest instalacja ekologicznego szamba na terenie naszej posesji.  Rozwiązanie to ma wiele zalet jednak należy najpierw sprawdzić, czy sprawdzi się również w naszym przypadku. Przydomowe szambo ma wiele zalet pierwszą z nich jest szczelność oraz bardzo duża odporność na wpływ czynników z zewnątrz. Mowa tu o wytrzymałości na silny nacisk, korozję czy procesach, które zachodzą w glebie. Rozwiązanie to nadaje się dla gospodarstw, które produkują małą ilość zanieczyszczeń szczególnie mowa tu o ośrodkach wypoczynkowych czy wczasowych, które działają sezonowo. Rozwiązanie to jest też dobrym wyjściem dla osób, które czekają na przyłącze do sieci kanalizacyjnej i ekologiczne szambo przydomowe jest ich alternatywą. Ekologiczne szambo nie wymaga dużego terenu więc przedsięwzięcie wyznaczone jest wielkością montowanego zbiornika. Dużą zaletą szamba ekologicznego jest jego niska cena. Porównując szambo ekologiczne do domowej oczyszczalni ścieków jest to inwestycja, która nie wymaga tylu zmian w wyglądzie naszego podwórka czy ogrodu co zdecydowanie obniża koszty całego przedsięwzięcia.

Podczas budowy nowego domu lub modernizacji starego budynku należy pamiętać o tym aby w projekcie nie pominąć również budowy szamba przydomowego. Budowa takiego zbiornika na ścieki z gospodarstwa domowego wymaga uzyskania specjalnej zgody.