Zalety spożywania chlorelli

Zdrowy tryb życiato nie tylko odpowiednia dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Dla zachowania balansu w ciele ważna jest suplementacja. Każdy z nas powinien dobrać ją indywidualnie, najlepiej z lekarzem rodzinnym po analizie badań morfologicznych. To z nich można wyczytać jak na dłoni jakie mamy braki w poszczególnych składnikach i witaminach.

Suplementy na wzmocnienie

wzmacniająca alga słodkowodnaJedną z ciekawszych pozycji jest chlorella, która zyskuje na popularności nie tylko wśród młodych ludzi. Sproszkowana alga ma wiele właściwości, które pomogą w suplementacji kluczowych składników. Wzmacniająca alga słodkowodna, czyli chlorella, może być spotkana pod różnymi postaciami. Jak wyżej, może być na przykład sproszkowana w postaci pyłu. Najlepiej algę w takiej postaci dodawać do świeżego posiłku, na przykład jogurtu czy koktajlu owocowego. Chlorella dostępna jest też w postaci tabletek. Mnogość witamin i minerałów, jakie w sobie zawiera, odpowiada całej masie dodatkowych suplementów, które należałoby przyjąć, żeby jej dorównać. Chlorella jest bogata na przykład w witaminy z grupy B (B12). Jej odpowiednia ilość w organizmie jest ważna szczególnie dla osób, które są na diecie roślinnej. Wegetarianie oraz weganie mają bowiem mniejsze szanse na przyswojenie dużej ilości tej witaminy z pożywienia, dlatego suplementacja jest w większości przypadków koniecznością. Wzmacniająca algato również źródło witamin C, E oraz A. Chlorella jest zalecana osobom, które mają niedokrwistość – pomaga ona w naturalny sposób w procesie krwiotwórczym.

Pierwsze efekty suplementacji chlorelli można zauważyć już po kilku tygodniach. Należy jednak pamiętać, że warto dbać o regularność, jak w przypadku każdego innego suplementu. Przestrzeganie dawkowania również jest istotną kwestią.