Zalety świec rzepakowych

Poprzez zapalenie świecy możliwe jest wprowadzenie się w stan wieczornego relaksu, z ulubionym zapachem wyczuwalnym w powietrzu oraz delikatnie palącym się płomieniem. Nie jest więc niczym dziwnym, że świece zapachowe są spotykane niemal w każdym domu, często jako ozdoba. Niewiele osób jednak ma świadomość w jaki sposób są one produkowane oraz z jakich składników powstają.

Wybieramy najlepsze świece rzepakowe

rzepakowe świeceWiększość dostępnych na rynku świec zawiera w swoim składzie szkodliwą dla ludzi i otoczenia parafinę. Wiele takich produktów powstaje także w sposób szkodliwy na naturalnego środowiska. Warto zdecydować się na rzepakowe świece. Jest to doskonała alternatywa dla typowych świec, ponieważ są one produkowane z roślin uprawianych w zrównoważony sposób. Europejska produkcja sprawia, że sam transport wosku generuje mniejszy ślad węglowy. Dodatkowo wosk rzepakowy jest produktem biodegradowalnym, wegańskim, wolnym od modyfikacji genetycznych oraz nie jest testowany na zwierzętach. W czasie spalania świeca wykonana z wosku rzepakowego nie powoduje wytwarzania związków chemicznych, które mogłyby być niebezpieczne dla ludzi oraz dla środowiska. Również zastosowane zapachy są naturalne, a jednocześnie pozwalają na wyjątkowe doznania. Wiele takich produktów jest produkowanych w Polsce i jednocześnie tworzony z dbałością o każdy detal, aby świeca była wyjątkowa pod każdym względem.

Decydując się na naturalne świece rzepakowe, możemy również wybierać produkty wykonane w szklanym opakowaniu. Jest to sposób, aby wykorzystywać do produkcji szkło z recyklingu i nadać drugie życie surowcom. Po wypaleniu taki szklany pojemnik może zostać wykorzystany na przykład jako pojemnik kosmetyczny, domowy organizer czy estetyczny lampion do niewielkich podgrzewaczy, przez co nie musi być od razu wyrzucany.