You are currently viewing Założyłam własną dobrą restaurację w Gdańsku

Założyłam własną dobrą restaurację w Gdańsku

Od dziecka uwielbiałam gotowanie. Lubiłam pomagać mojej mamie w gotowaniu, a z babcią piekłyśmy razem ciasteczka. Między innymi z tego powodu postanowiłam, że w przyszłości chciałabym otworzyć własną restaurację.

Dobra restauracja i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

dobra restauracja

Wybrałam się po gimnazjum do technikum gastronomicznego, żeby mieć podstawy do zawodu, a przy okazji podszkolić się z umiejętności gotowania. Później zamierzałam też pójść na studia z zarządzania gastronomią, bo taki fantastyczny kierunek udało mi się znaleźć. Dzięki temu będę mogła jeszcze lepiej zarządzać takim lokalem. Wiadomo, ze umiejętności gotowaniato jeszcze nie wszystko. Restauracja musi być jeszcze dobrze zarządzana, dobrze rozreklamowana, musi dobrze prosperować, żeby opłacało się ją prowadzić. Wiadomo, ze nawet dobra restauracja Gdańsk może upaść, poprzez złe zarządzenia finansami przedsiębiorstwa. Poza tym miałam już plan na moją restaurację. Przede wszystkim wiedziałam, ze powinnam oferować również catering. Tuż za rogiem znajduje się sala weselna, więc dobrze byłoby wejść z nią we współpracę. Do tego jeszcze niedaleko mnie znajdują się sale konferencyjne, więc może i tam by się sprawdziły dowozy posiłków? Na pewno trzeba byłoby rozważyć taką ewentualność. Najpierw jednak trzeba zadbać o zatrudnienie odpowiednich osób na odpowiednim miejscu, czyli takich znających się na gotowaniu.

Do tego jeszcze trzeba ułożyć stosowne menu i zadbać o rozeznanie w terenie by wiedzieć, ze w okolicy nie ma podobnej restauracji. Jeszcze oczywiście trzeba zadbać o bardzo wiele rzeczy, takich jak podpisanie umowy i reklama, ale takimi rzeczami będę zajmowała się dopiero za jakiś czas.