Zamienniki tonerów – czy to ma sens?

Zamienniki tonerów – czy to ma sens?

Na półkach sklepowych obok drukarek atramentowych, spotykamy również drukarki laserowe. Różnią się one jakością wydruków oraz sposobem drukowania. Do drukarki laserowej wkładamy toner, dzięki któremu uzyskujemy kolorowe i ładne wydruki. Niestety tonery bywają naprawdę drogie, co może zniechęcać potencjalnych nabywców tego typu drukarek

Tonery – ile to kosztuje

toneryNajczęściej spotykane są drukarki HP. Jest to jeden z większych producentów tego typu sprzętu. Drukarki HP słyną z niezawodności i są wykonane z dobrej jakości elementów. Poza tym ich design pasuje praktycznie do każdego wystroju. Niestety oryginalne tonery HP bywają naprawdę drogie. Czasami za jego cenę będziemy mogli kupić kolejną drukarkę. To dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić dostępność tonerów, dedykowanych do konkretnego modelu. Dzięki temu zaoszczędzimy naprawdę sporo. Musimy jednak uważać, bo niska cena niestety często idzie w parze z równie niską wydajnością. W związku z tym na jednym tonerze wydrukujemy dużo mniej niż na tym oryginalnym. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się jednak na oryginalne tonery. Całe szczęście istnieją ciekawe firmy, które pozwalają na zakup tonera w niskiej cenie i o wysokiej wydajności. Jeśli chodzi o zamienniki tonerów HP, dobrą opcją jest toner Asarto. Firma ta proponuje bardzo atrakcyjne cenowo tonery, które możemy zamontować w danym modelu drukarki. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup, warto jest upewnić się, że dany model będzie działał w naszej drukarce. Niestety z niektórymi modelami może być problem, ponieważ drukarki mogą nieco wariować.

Zakup zamienników tonerów to naprawdę ciekawa opcja. Dzięki niej możemy sporo zaoszczędzić, na czym nie ucierpi ani nasza drukarka ani jakość wydruków. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, sprawdźmy czy jest on kompatybilny z naszym sprzętem.

Dodaj komentarz

Close Menu