You are currently viewing Zastosowanie gabionów w ogrodzie

Zastosowanie gabionów w ogrodzie

Gabiony są specjalnymi metalowymi koszami, które mogą być wypełnione różnorodnymi materiałami, jakimi są najczęściej kamienie. Takie połączenie jest doskonałą dekoracją ogrodów nowoczesnych oraz minimalistycznych, ale także mogą one spełniać w nim inne przeróżne funkcje. Od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością i bardzo często są montowane w ogrodach w przeróżnych celach.

Wady i zalety ogrodzeń gabionowych

ogrodzenia gabionowe śląskOgrodzenia gabionowe są wykonane ze stalowej siatki i najczęściej maja one kształt prostopadłościanu składającego się z kilku komór. Mają one specyficzną budowę, która pozwala na łączenie ze sobą poszczególnych modułów i tworzenie większych konstrukcji wykorzystywanych na elewacje domu. Konstrukcja ta jest zgrzewana oraz pokryta specjalną powłoką antykorozyjną, dzięki czemu jest ona bardzo stabilna oraz trwała. Ze względu na ciągle rosnącą popularność ogrodzenia gabionowe śląsk są coraz bardziej dostępne w postaci różnych form, a ich produkcja cały czas się zwiększa. Dzięki niezawodnej konstrukcji gabiony można wypełniać dowolnym materiałem, jednakże najbardziej popularnym wypełnieniem jest kamień. Oprócz kamienia stosowane są również inne materiały jakimi są szkło, ceramika, dachówka, drewno, czy nawet węgiel. Najważniejsze jest, abyśmy dobrze dobrali rodzaj wypełnienia, aby doskonale pasował on nam do ogólnego wystroju naszego ogrodu. Do gabionów można także wsypać ziemię, co jest doskonałą metodą do sadzenia kwiatów.

Ogordzenia gabionowe są niezwykle łatwe w montażu, ponieważ wystarczy je rozłożyć w wybranym przez nas miejscu w ogrodzie, odpowiednio zamocować, a na koniec wypełnić odpowiednio pasującym materiałem. Dodatkową ich zaletą jestto, że są otwierane i praktycznie w każdym momencie możemy je otworzyć i zmienić wypełnienie.