Zasada działania wkrętarki udarowej

Wkrętarka udarowa jest urządzeniem coraz częściej pojawiającym się w domowych warsztatach. Służy ona zarówno do wiercenia jak i wkręcania, jednak posiada nieco inną charakterystykę i parametry od doskonale znanej każdemu z nas wiertarko-wkrętarki. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się temu wielofunkcyjnemu urządzeniu, którym jest wkrętarka udarowa.

Zalety wkrętarki udarowej

wkrętarka udarowa milwaukeeWkrętarka udarowa sprawdza się doskonale zarówno w przypadku drobniejszych prac domowych jak i placów budowy. Może być ona zatem wyposażeniem zarówno skrzynki narzędziowej miłośników majsterkowania jak i większym warsztatów. Głównym zastosowaniem wkrętarki udarowej jest wykręcanie oraz wkręcanie nakrętek, śrubek oraz wkrętów. Sprawdza się ona także doskonale do wiercenia w materiałach takich jak drewno czy stal. Aby jednakto było możliwe, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni osprzęt jak chociażby sześciokątne wiertło. Rynek oferuje nam wiele modeli tych urządzeń. Na szczególne uwagę zasługuje wkrętarka udarowa milwaukee, która cieszy się rosnącą popularnością wśród majsterkowiczów. Producent oferuje szereg możliwości jeżeli chodzi o produkty w asortymencie, dlatego też warto zapoznać się z jego ofertą. Wróćmy jednak do samych funkcji, które oferują nam wkrętarki udarowe. Co sprawia, że praca z nimi przebiega tak sprawnie i skutecznie? Jestto przede wszystkim udar obrotowy, któryto powoduje zmianę napędu z synchronicznego na skokowy. Sama praca z wykorzystaniem tych urządzeń przebiega zatem fazowo.

Praca z wkrętarką udarową składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wprowadzenie szybkiego ruchu obrotowego. Ostatni etap z kolei składa się z przełączenia na powolny ruch udarowy podczas, którego dochodzi do nieznacznego przemieszczenia się końcówek wrzeciona.