You are currently viewing Zastosowanie filtra kartonowego

Zastosowanie filtra kartonowego

Filtry kartonowe znajdują zastosowanie we wstępnym etapie procesu oczyszczania powietrza. Do całkowicie prawidłowo przeprowadzonej wentylacji konieczne są także inne, wspierające filtry, jednakto te kartonowe spełniają kluczową rolę w początkowych fazach tego przebiegu. Ich charakterystyczna struktura umożliwia zatrzymanie znacznej ilości zanieczyszczeń, co umożliwia pracę w wielu środowiskach pracy.

Jak działają filtry kartonowe

filtr kartonowyStruktura filtra kartonowegoto tekturowa harmonijka, w której zagięciach osadzają się ciała stałe i inne nieczystości, które zalegają w wentylowanym powietrzu. Dzieje się tak, ponieważ zmuszają one do wielokrotnej zmiany kierunku powietrza, zakręcając je w swoim wnętrzu. Jestto szczególnie pomocne w pracy lakiernika samochodowego, dla którego ważne jest, aby niechciane pyłki nie osiadły się na gładkiej powierzchni świeżo położonej farby. Filtr kartonowy zdecydowanie zapobiega takiemu działaniu niepożądanemu, powstrzymując zanieczyszczenia przed dalszą wędrówką. Jego budowa została specjalnie dostosowana do takiego oddziaływania na nieczystości podczas wstępnych etapów wentylacji. Oczyszczanie powietrza za pomocą filtrów kartonowych przebiega na samym początku całego procesu. Nie oznaczato jednak, że ich działanie nie jest konieczne do satysfakcjonujących efektów pracy danego systemu wentylacyjnego. Spełniają one ważną rolę w całym przebiegu.

Dostosowanie filtrów kartonowych do wykorzystywanego urządzenia jest zadaniem prostym – wystarczy podstawowa wiedza o jego parametrach. Dzięki temu można cieszyć się z prawidłowo oczyszczonego powietrza, które zalega w naszym środowisku pracy. Umożliwiato efektywne i wydajne wykonywanie czynności zawodowych, które nie frustruje, a daje wiele satysfakcji pracownikom.