Zawód – fotograf produktowy

Od wielu lat interesowałem się szeroko pojętą fotografią. Odkąd zdobyłem pierwszy aparat, nie rozstawałem się z nim. Chciałem związać całe swoje życie zawodowe z tą profesją i tak też zrobiłem. Ukończyłem odpowiednie szkoły i studia, później mogłam już wykonywać zawód.

Fotografia produktu sposobem na dobry zawód

fotografia produktowaFotografia jest bardzo rozbudowaną dziedziną i posiada wiele odmian, możemy porównywać wiele rodzajów zdjęć, rodzajów sprzętu czy też samych fotografów. Każdy fotograf ma swój ulubiony sposób na wykonanie perfekcyjnego zdjęcia. Od początku swojej kariery największym moim zamiłowaniem okazała się być fotografia produktowa ito jej poświęciłem kawał swojego zawodowego życia i kariery. Ten rodzaj zdjęć różni się znaczenie od zwykłych fotografii, ponieważ skupia się na danym produkcie reklamowym, który otrzymuję od klienta. Moim zadaniem nie jest jedynie wykonanie zdjęć, na których będzie się prezentował dany produkt, np. flakonik perfum, lecz istnieje cały szereg odpowiednich przygotowań, które służą wykonaniu perfekcyjnych zdjęć. Przykładowo, jeśli mam zrobić zdjęcia perfum, układam produkt na białym bądź pastelowym tle, wzbogacam efekt poprzez polanie produktu odpowiednią ilością wody, którą umieszczam w strzykawce, ustawiam odpowiednie światło, przygotowuję sprzęt fotograficzny oraz parasolki, które pomagają mi operować światłem. W zdjęciach, które wykonuję dla konkretnych klientów, warto czasem pohamować moje artystyczne zapędy, gdyżto właśnie dany materiał jest gwiazdą zdjęcia, a moim zadaniem jest przedstawienie go w najlepszy sposób. Te i inne powody sprawiły, że taki rodzaj fotografii fascynuje mnie od dawna, a praca stała się moją pasją.

Sprzedaż danego produktu na polach aukcyjnych w dzisiejszym, wirtualnym świecie nie jest rzeczą łatwą, na szczęście fotografowie, którzy zajmują się prezentowaniem produktów na zdjęciach, mają bardzo dużo narzędzi i umiejętności do pokazania najlepszego i perfekcyjnego zdjęcia produktu.