You are currently viewing Znaczenie dobrze dobranej komory laminarnej

Znaczenie dobrze dobranej komory laminarnej

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele mikroorganizmów unosi się w powietrzu. Jest ono pełne bakterii, wirusów, grzybów oraz innych cząsteczek. Niektóre z nich są bardzo gorące. Mogą wywołać choroby i alergie. Czystość powietrza ma również znaczenie w przypadku badań różnych materiałów biologicznych. Jest także wskazana podczas produkcji niektórych leków. Tym samym inżynierowie stanęli przed wyzwaniem wynalezienia urządzenia, które wytwarzało by takie warunki.

Na jaką komorę laminarną się zdecydować?

duże komory laminarneTym samym powstała komora laminarną. Jest to urządzenie, które stanowi przestrzeń roboczą do pracy nad różnymi materiałami oraz lekami. W komorze wytworzone są jałowe warunki środowiskowe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu laminarnego przepływu powietrza, które wcześniej jest oczyszczone przez specjalny filtr. Do tego we wnętrzu komory działa lampa, która usuwa wszystkie patogeny. Jest to niezwykle pomocne podczas tworzenia odpowiednich warunków pracy. Tym samym stojąc przed wyzwaniem wyboru urządzenia tego typu warto zadbać o to, aby było ono wygodne. Tym samym największą popularnością cieszą się duże komory laminarne. Zapewniają one możliwość jednoczesnej pracy nawet kilku osób. Takie komory laminarnej są długie. Znajduje się w nich kilka par otworów na ręce. Cechują się dużą solidnością i wysoką jakością wykonania.

Niektóre analizy nie mogłyby obyć się bez wytworzenia odpowiednich warunków. Tak jest w przypadku pracy nad materiałami biologicznymi. Wymagają one wyjałowienia środowiska pracy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu komory laminarnej. Urządzenie tego typu dostępne jest w różnych wariantach. Warto jednak zdecydować się na te duże urządzenia. Dzięki nim możliwa jest jednoczesna praca kilku osób przy tym urządzeniu. To zdecydowanie poprawia efektywność pracy.